Tavuk Sosları: 7 Pratik Tavuk Sos

Tavuk sosları nelerdir? Tavuk hangi sosla marine edilir? İşte, tavuğun lezzetini ikiye katlayacak birbirinden kolay ve farklı 7 tavuk sosu tarifi...

Dünya mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan tavuğu hem ekonomik hem de besleyici olduğu için sık sık tüketiyoruz. Protein bakımından zengin olan bu besin, kızartma, haşlama, fırınlama, ızgara gibi birçok farklı yöntemle pişiriliyor. Kanadı ayrı, butu ayrı sevilir.. Kalabalık sofralarda ise bütün tavuk tercih edilir. Her çeşidi çok sevilen, her çeşidi farklı tariflerde kullanılan tavuk etini, eşsiz soslarla marine ederek daha lezzetli bir hale getirmeye ne dersiniz? İşte, tavuk etine çok yakışan birbirinden lezzetli 7 tavuk sosu tarifi...

1- Ballı, tarçınlı Sos
Ballı, tarçınlı, sarımsaklı ve elma sirkeli, nefis karamelize olmuş, şahane tavuk kanatları tarifine ne dersiniz? Tarif için Tıklayın!

2- Gravy Sos
Tavuğun her halini çok seviyoruz. Çorbası, salatası, kızartması, haşlaması hepsi çok lezzetli. Peki tavuk suyundan elde edilen ve yapımı diğer soslara göre oldukça kolay olan Gravy sosu biliyor muyuz? Hadi Gravy sos nasıl yapılır birlikte bakalım... Tarif için tıklayın!

3- Barbekü Sos
Barbekü sosla nar gibi kızarmış tavuklar... Barbekü sos seven misafirler için hem doyurucu hem kolay hem de çok lezzetli bir sos tarifi için alternatiflere göz atın:

* Barbekü Soslu Tavuk Baget
* Barbekü Soslu Tavuk
* Barbekü Soslu Tavuk But

4- Limon Sos
Hafif mayhoş tadıyla efsane tavuklar pişirmeye hazır mısınız? Limon soslu tavuklar aklınızı başınızdan alacak!

Limon soslu tavuk but için tıklayın!
Limon soslu tavuk kanat için tıklayın!

5- Salça Sos
Tavuk kanadı sevmeyen bizden değildir! Zaten sevmeyenine de rastlamadık. Belki de tavuğun en lezzetli hali.

Salça soslu kanat tarifi için tıklayın!
Salça sosuyla dışı çıtır çıtır, içi sulu ve yumuşacık nefis bir bütün tavuk tarifi sizlerle... Tüm aileye yetecek doyurucu bir lezzet için tıklayın!
Salça ve yoğurt ile hazırlanan nefis bir sos... Nar gibi fırında kızarmış tavuk bagetleri... Çok pratik ve leziz bir tarif için tıklayın!

6- Soya Sos
Soya sosla şahane uzakdoğu yemekleri hazırlayabilirsiniz. İşte soyalı nefis tarifler... Soya Soslu Tavuk için Tıklayın!
Noodle deyince akla ilk gelen tek tarif: Tavuklu Noodle! Çünkü en lezzetli noodle tarifi elbette ki tavuklu... Soya sosuyla nefis bir lezzet için tıklayın!

7- Köri Sos
Meşhur köri soslu tavuk tarifi. Restaurantlarda severek yediğimiz bu lezzeti, şefin tarifiyle evde yapabilirsiniz. Tarif için tıklayın!