Tavuk Göğsü ve Tavuk Bonfile Besin Değerleri

Hem tavuk bonfile hem de tavuk göğsü oldukça besleyici. Ancak aralarında besin değerleri açısından farklar var. Haydi tavuk göğsü ve tavuk bonfile besin değerlerine birlikte bakalım...

Bonfile göğüslerin arkasına gizlenmiştir. Onları ancak kemik göğüsten ayrıldığında görebilirsiniz. Pek çok insan tavuk bonfilenin göğsüyle birlikte olduğunu düşünür. Bu nedenle, bonfilenin tavuk göğsü ile aynı besin değerine sahip olduğunu düşünürler. Aslında tavuk bonfile, tavuk göğsünden hazırlanıyor ve bu nedenle de protein yönünden zengin ve fazla yağ da içermiyor. Ancak bonfile pişirmek kalori sayısında ve diğer besin maddelerinin sayısında farklılık gösterir. Tavuk bonfile pişirme yöntemleri için tıklayın!

Tavuk bonfile, tavuğun en yüksek kalorili kısmı olarak kabul edilir. Kilo vermeye çalışıyor ve diyet yapıyorsanız, günlük menünüze bonfile yerine daha fazla tavuk göğsü eklemeniz daha doğrudur.
Bonfile sodyum olarak daha yüksektir. Fazla sodyum kan basıncının yükselmesine neden olabilir. Kalbiniz, böbreğiniz veya tansiyonunuzla ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız tavuk bonfile yerine tavuk göğsü seçmelisiniz. Genel olarak, hem tavuk bonfile hem tavuk göğsü besleyicidir ancak yağ oranı biraz daha düşük olduğu için tavuk göğsü daha besleyicidir. 

Tavuk göğsü ve tavuk bonfile besin değerlerine detaylıca bakalım...

100 gram

Tavuk Bonfile

 

Tavuk göğsü

 

Kalori

165

 

136

 

 

 

Günlük değer

 

Günlük değer

Toplam yağ

3,6 g

% 5

3g

% 3

Kolesterol

85mg

% 28

84mg

% 28

Sodyum

74 mg

% 3

52mg

% 2

Potasyum

256 mg

% 7

380mg

% 11

Toplam Karbonhidrat

0 g

% 0

0 g

% 0

Protein

31 g

% 62

25 g

% 57

A vitamini

 

% 0

 

% 0

C vitamini

 

% 0

 

% 0

Kalsiyum

 

% 1

 

% 1

Demir

 

% 5

 

% 4

D vitamini

 

% 1

 

% 1

B-6 Vitamini

 

% 30

 

% 20

Kobalamin

 

% 5

 

% 3

Magnezyum

 

% 7

 

% 6